Monopoly

Monopoly

5,877,855 Gry

Lubię to.
3.8 - 49K Głosy
Mee
Dodaj do ulubionych
Gra wstrzymana

Jak grać w Monopoly?

Ciesz się klasyką! Celem gry jest osiągnięcie monopolu, poprzez posiadanie wszystkich właściwości i nieruchomości, które pojawiają się w grze. Gracze przesuwają swoje żetony po kolei w zależności od wyniku na kostce. Gracze będą lądować na nieruchomościach, które mogą kupić w wyimaginowanym banku, lub pozwolić bankowi wystawić je na aukcję, jeśli nie zostaną kupione. Jeśli nieruchomości, na które spadają, mają już właścicieli, właściciele mogą pobierać opłaty za przekazanie ich nieruchomości lub spadkodawca może je od nich kupić.

Jak grać w Monopoly?

Celem gry jest zdobycie monopolu na ulice i nieruchomości rozsiane po całej planszy. Gracze poruszają się po planszy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zgodnie z liczbą wyrzuconą na kostce. Jeśli wylądują na jakiejś nieruchomości, mogą ją kupić od handlarza lub wystawić na aukcję dla innych graczy. Jeśli gracz wyląduje na nieruchomości, która jest już własnością, będzie musiał zapłacić właścicielowi cenę wynajmu tej nieruchomości. Na całej planszy znajdziesz inne specyficzne kwadraty z ich własnymi zasadami. Niektóre z nich można kupić tak, że gracz, który na nich wyląduje, będzie musiał zapłacić, inne pozwolą Ci dobrać kartę, która może być korzystna lub po prostu zmuszą Cię do zapłacenia. A jeśli masz pecha, wpadniesz do skrzynki więziennej, która zmusi cię do pozostania w zamknięciu aż do momentu, gdy wyrzucisz dublet lub zapłacisz, aby się wydostać. Na koniec wygrywa gracz, który zgromadził najwięcej bogactwa lub jako jedyny nie zbankrutował.

Jak mogę wygrać w Monopoly?

Jest kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby być najlepszym w Monopoly. Na początek kup jak najwięcej nieruchomości, które są w Twoim zasięgu. Szybciej wygrasz grę rujnując swoich przeciwników niż oszczędzając pieniądze. Kup jak najwięcej czerwonych i pomarańczowych nieruchomości, jak tylko możesz. Zostało udowodnione, że to właśnie w tych miejscach wypada najwięcej przy rzutach kostką. Nie oszczędzaj pieniędzy, zwłaszcza na początku gry. Posiadanie pieniędzy w ręku jest w porządku, ale będą one siedzieć bezczynnie i nie będą generować więcej dochodów dla Ciebie z powodu pecha innych graczy. Koleje i inne środki transportu nie dają tak dużo pieniędzy, jak mogłoby się wydawać, więc nie walcz o nie z innymi graczami. Buduj domy i hotele tak szybko, jak to możliwe. A jeśli wylądujesz w więzieniu na końcu gry, nie próbuj się z niego od razu wydostać. Zaoszczędzisz pieniądze nie mogąc lądować na czyjejś własności, a inni gracze będą mogli lądować na twojej i zarabiać na tym.

Kto stworzył oryginalną grę Monopoly?

Gra wywodzi się z gry stworzonej w 1904 roku o nazwie Landlord's Game. Wersja tej gry oparta na mieście Atlantic City została opatentowana w 1935 roku i została zakupiona przez Parker Brothers Company, która sprzedaje ją do dziś, obecnie pod kontrolą Hasbro Company. Szacuje się, że od momentu wydania sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy, co czyni ją najczęściej graną grą planszową na świecie.

Kontrole
 • WYBIERZ

Gry

Nie ma jeszcze żadnych gier

Minitorneos, chat & make friends

Tagi

🕹️ Które gry są podobne do Monopoly?

 1. Monopoly 3D
 2. Happy Culinary
 3. Monopoly.io
 4. Kizi Town
 5. Foody avenue

❤️ Jakie są najnowsze Gry strategiczne podobne do Monopoly?

 1. TOYS: Crash Arena
 2. Watermelon Cats
 3. Royal Jigsaw
 4. Rope
 5. Save the Slime: Develop Logic and Intuition

🔥 Jakie są najczęściej grane gry podobne do Monopoly?

 1. Minecraft
 2. Suika Game
 3. FireBoy and WaterGirl: The Forest Temple
 4. Plants Vs Zombies
 5. Roblox