Wordle

Wordle

1,447,608 Gry

Lubię to.
3.2 - 2,607 Głosy
Mee
Dodaj do ulubionych
Osiągnięcia i najlepsze wyniki
Gra wstrzymana

Jak grać w Wordle?

Jak grać w Wordle?

Baw się dobrze z codzienną grą słowną Wordle. To wciągająca gra, która ma pół internetu zahaczone i stała się pierwszą grą wirusową 2022 roku! Zanurz się w grze polegającej na odgadywaniu słowa każdego dnia, z formatem krzyżówki, chociaż ma również podobieństwa do innych gier, takich jak Mastermind i naprawdę proste mechaniki.

Celem jest odgadnięcie jednego słowa w zaledwie sześciu próbach. Napisz na tablicy losowe 5-literowe słowo i zwróć uwagę na litery, które będą oznaczone kolorem szarym, zielonym lub żółtym. Będą to wskaźniki, że te litery są częścią tajemniczego słowa:

  • zary: Brakuje listu.
  • 🟨Żółty kolor: Litera jest, ale pozycja jest nieprawidłowa.
  • 🟩Green: List jest i pozycja jest prawidłowa.

Skorzystaj z wyjątkowego wyzwania i odgadnij słowo, które jest ukryte za planszą, wykazując się niesamowitą znajomością hiszpańskiego słownictwa.Miłej zabawy!

Kto stworzył Wordle?

Ta gra została opracowana przez Josha Wardle. Ale Kolumbijczyk @danielfrg stworzył hiszpańską wersję gry chwili.

Od jakiego słowa najlepiej zacząć zabawę w Wordle?

Aby spróbować najszybciej odgadnąć słowo, najlepiej w pierwszych 2 próbach starać się uzyskać jak najwięcej informacji. Następnie użyj pozostałych 2, aby zgadnąć, jakie są kolejne słowa. Ale są 2 słowa, które mogą być użyte na początku takie jak Zazdrość i Idean. Połączenie tych spółgłosek i samogłosek pomaga w rozwiązaniu tej zagadki, ponieważ zawierają one niektóre z najczęściej używanych liter. Od tego momentu jesteś w połowie drogi do odblokowania dzisiejszego wordle. Zauważ, że jeśli musisz wpisać literę ñ lub postawić wordle tildes musisz użyć klawisza ALT/OPTION.

Sztuczki, aby pokonać Wordle

Główna sztuczka polega na tym, aby pamiętać o kolejności, którą należy przestrzegać, aby jak najszybciej zdobyć litery składające się na słowo dnia:

  • Zacznij od próby odgadnięcia samogłosek. Użyj słowa z jak największą liczbą samogłosek przy pierwszej próbie.
  • Kontynuuj ze spółgłoskami i pamiętaj, które są najczęściej używane w języku hiszpańskim: 'r', 's', 'n' lub 'l'.

Sztuczki, które pozwolą Ci uzyskać więcej informacji z Wordle

Jeśli nie udało ci się nieszczęśliwie, możesz chcieć oszukać, aby wygrać w Wordle i możesz uciec się do niektórych oszustw, które pokazujemy:

  • Jeśli wykorzystałeś już wszystkie 6 prób i chcesz spróbować ponownie, możesz zalogować się incognito i będziesz miał nieskończone możliwości odgadnięcia słowa.
  • Kolejną sztuczką, aby wygrać w Wordle jest znajomość wszystkich słów. Aby to zrobić, w kodzie źródłowym znajdziesz listę wszystkich słów.
  • W końcu wszyscy gracze podzielą się słowem, a ponieważ rozwiązanie jest zawsze takie samo dla wszystkich, możesz wejść do sieci społecznościowych, aby zobaczyć, co ludzie mówią o rozwiązaniu.

Wordle można znaleźć również na tych platformach:

Kontrole
  • WYBIERZ
  • ESCRIBIR

Minitorneos, chat & make friends

Tagi